Právě si prohlížíte Začaly příjímací zkoušky na FVT

Začaly příjímací zkoušky na FVT

„Jen pití, psací potřeby a registrační číslo. Žádné mobily, kalkulačky, chytré hodinky nebo taháky!“ Tak zněla nejdůležitější instrukce pro celkem 119 uchazečů o studium, kteří dnes dopoledne zasedli do lavic ve velkokapacitních učebnách v Kasárnách Šumavská, aby prokázali své znalosti a schopnosti v rámci přijímacích zkoušek na Fakultu vojenských technologií. Jedním z nich byl Štěpán Palata z Gymnázia Beroun. „Odmala mě zajímala vojenská technika, měl jsem k ní blízko, můj děda byl voják, i brácha je u vojáků,“ osvětlil uchazeč důvody, proč si k vysokoškolskému studiu vybral právě Univerzitu obrany.

Štěpána a více než stovku jeho kolegů čekal nejprve test všeobecných předpokladů a poté test z angličtiny. Těsně před polednem se všichni přemístili do Kasáren Jana Babáka, kde měli za úkol prokázat tělesnou zdatnost. Nejprve prováděli jednu minutu cvičení sed-leh a pak v několika skupinách zaplnili třísetmetrový okruh, kde se snažili ve dvanáctiminutovém intervalu uběhnout co největší vzdálenost. Zatímco svůj fyzický výkon a to, zda splnili podmínky přijetí, se dozvěděli ihned, výsledky písemných testů budou mít k dispozici nejdříve ve středu.

V úterý by zkouškami měl projít přibližně stejný počet uchazečů. Velká část z dnešních i zítřejších účastníků přijímacího řízení se na stejné místo vrátí za týden, kdy proběhne speciální přijímací zkouška pro nově zavedený studijní program Vojenský letový provoz.   

Autor: Viktor Sliva