Právě si prohlížíte Družstva UO obsadila na střelecké soutěži ve Vídni nejvyšší příčky

Družstva UO obsadila na střelecké soutěži ve Vídni nejvyšší příčky

Ve dnech 7.-9. června se na střelnici Military Command ve Vídni konala Mezinárodní střelecká soutěž UOGW 2024. UO reprezentovala tři družstva ve složení: družstvo A – o.z. Ing. Petr Eisenhammer, o.z. Vladimír Zralý, o.z. Mgr. Radek Nedoma,  družstvo B – rtm. Marek Kučera, rtm. Martin Bartoš, čet. Matěj Stoklasa, družstvo C – rtn. Anna Karfíková, čet. Markéta Kožuská a čet. Alexandra Havlíčková.  

Soutěžilo se ve střelbě z pistole Glock 17 (na mezinárodní terč s kruhy, vzdálenost 15 m, vstoje), útočné pušky STG 77/Steier-AUG (na mezinárodní terč s kruhy, vzdálenost 200 m, vleže), odstřelovací pušky SSG 69 (na mezinárodní terč s kruhy, vzdálenost 200 m, vleže), pistolové kuše (na mezinárodní lukostřelecký terč s kruhy, vzdálenost 15m, ve stoje) a hod granátem na cíl ve vzdálenosti 15m.

V soutěžní den jsme vyrazili na střelnici za krásného slunečného počasí. Postupně jsme prošli všechny střelecké disciplíny a vzájemně se podporovali. Po absolvování poslední položky a doplňkové střelbě z historické karabiny M95 jsme odevzdali své výsledky, které nám na každém stanovišti zapsali na soutěžní kartičku, a vyrazili zpět ze střelnice k očekávání slavnostního vyhodnocení a večeře.

Vyhodnocení probíhalo v salonu Garrison Casino kasáren Marie Terezie Vídeň.

Ve velké konkurenci 42 tříčlenných týmů z 8 evropských zemí se naši reprezentanti neztratili: Družstvo B zvítězilo v kategorii týmů a družstvo A o bod za nimi obsadilo druhé místo, družstvo C obsadilo krásné 8. místo. Další umístnění získal Ing. Petr Eisenhammer za 3. místo ve střelbě z pistolové kuše. V celkovém umístnění jednotlivců jsme se taky neztratili, o čemž svědčí 5. místo rotmistra Martina Bartoše, 6. místo Mgr. Radka Nedomy, 11. místo Vladimíra Zralého a 16. místo rotmistra Marka Kučery.

Takový úspěch nikdo z nás nečekal a tak jsme odjížděli z Vídně spokojeni z úspěšné reprezentace naší školy na mezinárodní úrovni.

Text a foto: Vladimír Zralý