Právě si prohlížíte Veletržní expozice Univerzity obrany znovu bronzová

Veletržní expozice Univerzity obrany znovu bronzová

Způsob, kterým se Univerzita obrany prezentuje na právě probíhajícím XXIX. ročníku Evropského veletrhu pomaturitního a celoživotního vzdělávání Gaudeamus oceňují nejen její návštěvníci z řad středoškolských studentů, ale také členové hodnotitelského týmu soutěže o nejlepší expozici. V centru jejich pozornosti je kromě vzhledu a uspořádání vlastní expozice také úroveň prezentace školy ze strany pracovníků a studentů, kteří zájemcům předávají požadované informace o studiu na vojenské vysoké škole. V souhrnu těchto aspektů se Univerzita obrany v silné konkurenci umístila na bronzové příčce, a to již potřetí za sebou.

Vyšší ocenění získaly na druhém stupni umístěná Vysoká škola chemicko-technologická v Praze a vítěz celé soutěže, zlínská Univerzita Tomáše Bati. Zástupci škol s úspěšnými veletržními prezentacemi převzali diplomy na společenském večeru, konaném ve středu v prostorách rektorátu Vysokého učení technického v Brně.

O kvalitě prezentace Univerzity obrany na veletrhu Gaudeamus se mohou zájemci přesvědčit ještě v pátek dopoledne v pavilonu V brněnského výstaviště, který bude pro návštěvníky otevřen od půl deváté. V expozici, jíž dominuje letištní řídící věž, najdou návštěvníci mimo jiné sekci Věda a život, v níž univerzita představuje výukovou, vědeckou a výzkumnou činnost, jíž se věnují vyučující i studenti. Na umělé lezecké stěně si zájemci také mohou vyzkoušet jednu z aktivit, které se studenti věnují v rámci fyzické přípravy.

Svou další veletržní prezentaci připravuje Univerzita obrany do Prahy, kam série veletrhů Gaudeamus zavítá ve dnech 23. – 25. ledna 2024.

Autor: Viktor Sliva, foto: Aleš Mylan