Právě si prohlížíte UNOB na veletrhu Gaudeamus

UNOB na veletrhu Gaudeamus

Bezpilotní létající prostředek Embention F300, forenzní stanice, studentská multikoptéra, ukázky vojenské robotiky, vojenského zdravotnictví, meteorologické pokusy či možnost vyzkoušet si dovednosti na virtuálním leteckém simulátoru a simulátoru protivzdušné obrany – to vše a mnoho dalšího najdou návštěvníci Evropského veletrhu pomaturitního a celoživotního vzdělávání Gaudeamus Brno v sekci Věda pro život ve stánku Univerzity obrany. Již XXIX ročník veletrhu proběhne ve dnech 31. října – 3. listopadu 2023 vždy od 8.30 hodin se na brněnském výstavišti.

Středoškolští návštěvníci, kteří na veletrh zavítají s cílem zorientovat se v nabídce vysokoškolského studia, budou dále mít v expozici Univerzity obrany možnost zhlédnout dynamické ukázky boje zblízka MUSADO MCS, vojenského lezení a taktického zásahu skupiny COMMANDOS. Zájemci o lezení budou moci sami vyzkoušet své dovednosti na umělé lezecké stěně. Před pavilonem V bude přistavena vojenská pozemní kolová technika.

Hlavním cílem prezentace jediné vojenské vysoké školy v ČR je poskytnout budoucím absolventům středních škol informace o možnostech studia na jednotlivých fakultách Univerzity obrany v akademickém roce 2024/2025, podmínkách přijímacího řízení, průběhu studia a uplatnění absolventů po ukončení studia. Příslušníci Rekrutačního střediska Morava zájemce o vojenské studium seznámí s administrativním procesem, který je nezbytný k povolání uchazeče do služebního poměru vojáka z povolání.

Univerzita obrany bude mít v rámci veletrhu pro zájemce o studium tři přednášky, které se uskuteční v přednáškovém sále A v úterý 31. října, ve středu 1. listopadu a ve čtvrtek 2. listopadu vždy v 11:15 hodin. Pro výchovné poradce pak univerzita přednese v Pedagogickém centru tři přednášky – v úterý 31. října a ve středu 1. listopadu v 10:50 hodin a ve čtvrtek 2. listopadu ve 12:55 hodin.

Autor: Vladimír Šidla, Viktor Sliva, foto: Aleš Mylan