Právě si prohlížíte Univerzita obrany zamíří na Veletrh vědy Akademie věd ČR

Univerzita obrany zamíří na Veletrh vědy Akademie věd ČR

Ve dnech 8. – 10. června 2023 se na pražském výstavišti v Letňanech uskuteční další ročník Veletrhu vědy Akademie věd ČR, kterého se tradičně zúčastní Univerzita obrany.

Veletrh vědy představuje největší českou událost zaměřenou na popularizaci vědy, které se vedle ústavů Akademie věd ČR účastní stále více zástupců vysokých škol, firem a vědeckých center. Univerzita obrany představí v hale č. 6 v expozici č. 80 ukázky vědecké činnosti všech svých tří fakult.

Největším lákadlem Fakulty vojenského leadershipu bude oblíbené pracoviště měření stresového profilu, zajišťované katedrou vojenského leadershipu. Stejná katedra představí program s tréninkem kognitivních funkcí, ve kterém si návštěvníci mohou prověřit a zdokonalit schopnosti v oblasti logického myšlení, vizuálně-prostorové orientace, koncentrace, slovní zásoby a stimulace paměti.

Fakulta vojenských technologií bude prezentovat rozvíjející se oblast využití robotů v oblasti vojenství ukázkou malého pásového UGV se zbraňovou stanicí. Katedra letecké techniky předvede studentský dron, se kterým v loňském roce studenti získali 2. místo na mezinárodní soutěži v Egyptě. Fakulta vojenského zdravotnictví představí přístroj InBody BWA, který slouží k analýze tělesného složení a návštěvníci si  budou moci zjistit množství svalové hmoty, tuků, minerálních látek a vody v těle. Na stánku Univerzity obrany mohou návštěvníci z řad středoškoláků také získat informace o možnostech studia na jednotlivých fakultách naší jediné vojenské vysoké školy. Veletrh je návštěvníkům otevřen denně od 10.00 do 18.00 hodin. Více o akci naleznete na https://www.veletrhvedy.cz. 

Autor: text i foto – Vladimír Šidla