Právě si prohlížíte Univerzitní tým zvítězil v hokejovém turnaji o pohár rektorky-velitelky

Univerzitní tým zvítězil v hokejovém turnaji o pohár rektorky-velitelky

Hokejový tým Univerzity obrany získal pohár rektorky-velitelky, v němž vybojoval nejvíce bodů v náročném měření sil s družstvy 21. základny taktického letectva Čáslav, 24. základny dopravního letectva Praha-Kbely, 25. protiletadlového raketového pluku Strakonice a z Pardubic (správa letiště Pardubice a 14. pluk logistické podpory Pardubice). Sportovní část turnaje se odehrála na zimním stadionu na Úvoze ve čtvrtek 30. a v pátek 31. března.

Oficiální společenská a seznamovací část turnaje se konala v prostorách klubu Univerzity obrany. Všechny zúčastněné přivítal ředitel CTVS na UNOB plukovník gšt. Jiří Sekanina, který účastníkům turnaje poděkoval za vzornou reprezentaci útvarů a připomněl význam, důležitost a především tradici sportovních akcí v AČR. Dále byly ke slovu vyzváni čestní hosté turnaje, jimiž byli praporčík Ján Kormoš a kapitán Lubomír Gácoš ze 24. zDL Praha-Kbely, který je ambasadorem kbelského hokeje a má „na svědomí“ hokejový turnaj s dlouholetou tradicí a kvalitou, každoročně pořádaný ve Slaném u Prahy. Po ukončení této části měli především naši mladí studenti možnost získat poznatky a zkušenosti od přítomných příslušníků elitních útvarů.

Sportovní nasazení týmů během vlastního turnaje bylo velké, síly vyrovnané a postupně, jak zápasy plynuly, bylo možno sledovat, jak se rýsuje pořadí turnaje. K vidění byly pěkné zápasy na vysoké úrovni, a vše bylo napínavé až do konce. Na stupně vítězů se spolu se studenty Univerzity obrany postavili hráči týmů ze Strakonic a letiště Praha-Kbely. Závěrečné předání cen se konalo v pátek po posledním, rozhodujícím zápase na ledové ploše zimního stadionu Úvoz. Všem zúčastněným náleží poděkování za vynikající reprezentaci útvarů a za fair play hru. Věřím, že se všichni účastníci odchází spokojeni. Kdo nevyhrál, se alespoň pobavil, zasportoval si a odnesl si spoustu zážitků či zkušeností. Doufám, že se zde příští rok opět všichni sejdeme v hojném počtu.

Autor: Marcel Štěpánek