Právě si prohlížíte Ulevili jsme přírodě o dvě a půl tuny odpadu

Ulevili jsme přírodě o dvě a půl tuny odpadu

Až do výšky devadesáti metrů by se dala navršit stovka osmdesátilitrových pytlů, které naplnili studenti a pracovníci Univerzity obrany během svého čtvrtečního příspěvku k celorepublikové akci Ukliďme Česko. Akce každým rokem nabývá na popularitě, o čemž svědčí nejen 2000 evidovaných úklidových akcí na stránkách pořadatele, ale i narůstající počet dobrovolníků v rámci Univerzity obrany. Ti se ve čtvrtek odpoledne nedali odradit ani značně nepříznivým počasím.

Přes sedm desítek studentů letos společně sesbíralo přibližně 2500 kg ekologické zátěže. Mezi nalezeným a sesbíraným odpadem bylo možné najít nejrůznější „úlovky“ – od kompletního oděvu včetně několika párů obuvi přes řadu kovových, plastových i skleněných potravinových obalů až po sjezdové boby. Akce byla zahájena  u vodárny nad sportovním stadionem VUT v Králově Poli a úklidová trasa vedla dobrovolníky přes medlánecké kopce až do cíle na Medláneckém letišti.

„Vyhodnocení výsledků a občerstvení účastníků v závěru akce bylo už pouze příjemným dovětkem za dobře odvedenou prací na pomoc naší přírodě a planetě,“ zhodnotila příspěvek Univerzity obrany k lepšímu stavu životního prostředí v Brně koordinátorka akce Adéla Pokorná.

Autor: Viktor Sliva z podkladů Adély Pokorné, foto: Adéla Pokorná