Právě si prohlížíte Studenti přivezli dvě první místa z vědecké konference na Slovensku

Studenti přivezli dvě první místa z vědecké konference na Slovensku

Se dvěma vítězstvími ve svých kategoriích se ze zahraniční konference vrátila tříčlenná reprezentace Univerzity obrany. „Students´ Scientific Conference 2023 – V4 GROUP“ se uskutečnila v polovině května na půdě Akadémie ozbrojených síl Milana Rastislava Štefánika v Liptovském Mikuláši.

Studenti v rámci konference se svými pracemi soutěžili v pěti kategoriích, konkrétně Mechanical Engineering; Electronics; Informatics; Military Management; Social Science, National and International Security. Brněnskou vojenskou vysokou školu reprezentovali četaři Martin Klimeš, Michal Červený a Jakub Nechvátal.

První ze jmenovaných se svou prací s názvem „The Effect of Changing the Tempeature of Vacuum Hardening Process on Properties of the Layer“ zvítězil v kategorii Mechanical Engineering. „Rozhodně si cením seznámení se s novými lidmi a sbírání zkušeností od druhých. Celkově se mi velmi líbilo vidět práce našich kolegů a ledacos na projektech kolegů mě velmi zaujalo. Největším překvapením pro mě bylo, když mě vyhlásili jako vítěze v mé kategorii,“ hodnotí účast na konferenci četař Klimeš.

Stejného úspěchu, ovšem v kategorii Informatics dosáhl se svou prací „Methods of Ransomware Detection“ četař Michal Červený, který se za konferencí ohlíží takto: „Upřímně jsem tedy nečekal takovou úspěšnost. Byla to určitě velmi zajímavá a přínosná cesta. Těšil jsem se obzvlášť na nové lidi a prostředí, ale to, že se budeme vracet s prvními místy, jsem nečekal. Celkové jsem velmi rád, že jsem se mohl účastnit.“

Autor: Viktor Sliva, foto: archiv účastníků konference