Právě si prohlížíte Futsalisté UO jsou přeborníky resortu MO

Futsalisté UO jsou přeborníky resortu MO

Futsalisté reprezentující Univerzitu obrany uspěli v silné konkurenci rekordních 21 týmů a na turnaji konaném v Praze ve dnech 10. a 11. ledna se stali přeborníky resortu MO pro rok 2023.

Po náročné cestě z Brna do Prahy v úterý 10. ledna čekal brněnské futsalisty hned úvodní zápas turnaje. Po velmi krátkém čase na rozcvičení nastoupila Univerzita obrany proti týmu Hradní stráže. Zápas se nesl v klidném tempu a bylo znát, že hráči se na začátku turnaje ještě rozehřívali. Tomu také odpovídal bezbrankový výsledek, k němuž přispěl i fakt, že skupinové zápasy trvaly pouhých 10 minut. Ty následující již skončily úspěchem futsalistů UO, kteří postupně porazili týmy Hranic, Staré Boleslavi a Opavy. Ze skupinové fáze tak univerzitní futsalisté se ziskem deseti bodů a se skóre 4:0 postupovali z prvního místa.

Vyřazovací fáze byla na programu ve středu 11. ledna a délka zápasů pro tuto část turnaje byla prodloužena na 15 minut. Ve čtvrtfinále se Univerzita obrany utkala s Olomoucí, nejméně příjemným soupeřem celého turnaje. Po vyrovnaném průběhu zápasu zvítězila, když nedlouho před konce vstřelila vítěznou branku a uzavřela výsledek zápasu na 2:1. V semifinále byl soupeřem univerzitních futsalistů bojovný Prostějov, který odešel poražen výsledkem 2:0. O titul se UO utkala s týmem Prahy, který se do finále turnaje probojoval díky kvalitní obraně. V rozhodujícím zápase se sice po standartní situaci brzy ujal vedení, nicméně brněnští futsalisté postupně srovnali na 1:1 a následně vstřelili další dvě branky, které stanovily výsledek zápasu na 3:1.

„Týmy o dobrý výsledek v turnaji bojovaly urputně, ale férově.  Za zmínku stojí i skutečnost, že všech 21 omlazených týmu bylo poměrně vyrovnaných, což se projevilo jak v zápasech ve skupinách, tak v play-off,“ zhodnotil průběh turnaje trenér vítězného týmu major Ladislav Gögh.

Zbývá uvést jména studentů Univerzity obrany, kteří se stali novými přeborníky resortu MO – rotmistři Jaroslav Dostál, Radek Plhal, Ondřej Levíček, Petr Wajshajtl, Štěpán Přikryl, desátníci Jakub Hudeček a Jan Pajer, svobodníci Tomáš Štětina, David Štos a Filip Klimeš.

Autor: Viktor Sliva ve spolupráci s Jaroslavem Dostálem