Právě si prohlížíte Četař Žižka drží UO v popředí žebříčku šermířské ligy

Četař Žižka drží UO v popředí žebříčku šermířské ligy

Meče a ani kordy se v dnešní moderní armádě do bojové výzbroje již nezařazují, přesto, alespoň v případě druhé zmíněné zbraně, trvá jejich využití ke sportovním účelům. Jedním z těch, kdož kouzlu šermu kordem propadli, je četař David Žižka, který svou alma mater reprezentuje v Univerzitní lize.

Univerzitní šermířská liga odstartovala v sezoně 2019/20. Pořádána je pouze v kategoriích kord muži a kord ženy. Seriál sestává z 5 turnajů a Akademického mistrovství České republiky. Soutěž se těší podpoře České asociace univerzitního sportu.

„Už od dětství jsem chtěl dělat historický šerm, jenže jsem na to neměl věk. Tak jsem si v Ústí, odkud pocházím, našel klubu šermu sportovního a tomu se věnuji dodnes. Účastnil jsem se šermířské ligy, startoval jsem na mistrovství republiky, teď během studia šermuji jen v rámci Univerzitní ligy,“ shrnuje svou dosavadní sportovní kariéru četař Žižka. 

V dosavadních dvou letošních kolech ligy reprezentoval David Žižka Univerzitu obrany velice úspěšně. Na turnaji 1. října na domácí brněnské půdě obsadil druhé místo, na následujícím klání 12. listopadu v Praze stanul na bronzovém stupínku. Díky těmto výsledkům je v celkovém pořadí mezi 22 účastníky aktuálně druhý a Univerzita obrany figuruje mezi dvanácti vysokými školami na čtvrtém místě. 

Autor: Viktor Sliva, foto: archiv Davida Žižky