Právě si prohlížíte Adventní Den otevřených dveří

Adventní Den otevřených dveří

Téměř půl tisícovky zájemců využilo víkendový termín a navštívilo prosincový Den otevřených dveří na Univerzitě obrany. Stovky rodičů tak s předstihem daly svým dětem cenný vánoční dárek – umožnily jim poznat prostředí vysoké školy, která svým absolventům skýtá možnost širokého uplatnění.

„Vyrůstám už odmala v zeleném, protože můj otec je zakladatelem vojenského muzea, tudíž UNOB pro mě byl jasná volba,“ uvedl jako důvod ke studiu na Univerzitě obrany Kristián N., jeden z početných návštěvníků areálu Kasáren Šumavská. Na tamní nástupní ploše si spolu s dalšími zájemci mohl prohlédnout moderní vybavení například AKIS Lipník nad Bečvou, Vojenské policie, 25. protiletadlového raketového pluku Strakonice či 13. dělostřeleckého pluku Jince s prezentací prostředků zjišťování cílů – radiolokátorem Arthur a Ivecem Lov-Pz. Ukázky kolové pozemní techniky přivezlo i Velitelství výcviku – Vojenská akademie Vyškov.

Jak je možné zachytit signál například při ovládání dronu, tedy technologii veskrze aktuální, předvedla v rámci Dne otevřených dveří Katedra komunikačních technologií, elektronického boje a radiolokace, která připojila i ukázku AKRS – Systému analýzy a klasifikace signálů v komunikační technice.

Desítky návštěvníků Dne otevřených dveří využily příležitost podat v jeho průběhu přihlášku ke studiu a s pracovníky rekrutačního střediska zahájit administrativní proces nutný k povolání uchazeče do služebního poměru vojáka z povolání. Další zájemci k tomu budou mít příležitost během následujícího DOD ve čtvrtek 19. ledna příštího roku.

Autor: Viktor Sliva, foto: Aleš Mylan