Právě si prohlížíte Závěrečný Den otevřených dveří

Závěrečný Den otevřených dveří

Ve čtvrtek 8. února proběhl poslední ze série čtyř Dnů otevřených dveří, které od listopadu loňského roku uspořádaly pro zájemce o studium brněnské fakulty Univerzity obrany. Řady návštěvníků tentokrát rozšířili také studenti Vojenské střední školy a vyšší odborné školy Ministerstva obrany Moravská Třebová a Vyšší odborné školy, Střední průmyslové školy a Jazykové školy z Kutné Hory.

Až z Teplic se s prostředím Univerzity obrany přijel seznámit Jan Janíček, který v Ústí nad Labem studuje obor Bezpečnostně právní činnost: „Chci studovat dál a vojenská škola je pro mě jediná varianta,“ říká mladý muž, který usiloval již o přijetí na vojenskou střední školu v Moravské Třebové. A právě studenti této školy, kteří uvažují o pokračování své vojenské kariéry vysokoškolským studiem, tvořili významnou část návštěvníků čtvrtečního Dne otevřených dveří. S podmínkami přijetí na univerzitu i vlastního studia se seznámili především během hojně navštívených přednášek.

Desítky návštěvníků využily příležitost a podaly na místě přihlášku ke studiu. Zatím nerozhodnutí zájemci tak mohou učinit do 31. března v případě brněnských fakult, uzávěrka přihlášek na Vojenskou lékařskou fakultu do magisterských studijních programů (vojenský lékař, zubař a farmaceut) je již 29. února, přičemž je nutné podat přihlášku i na civilní fakultu Karlovy univerzity.

Autor: Viktor Sliva