Právě si prohlížíte Zahraniční studenti zahájili své brněnské studium

Zahraniční studenti zahájili své brněnské studium

Administrativními úkony oficiálně začal mezinárodní semestr pro skupinu zahraničních studentů, kteří se rozhodli absolvovat část svého studia v rámci programu Erasmus+ na Univerzitě obrany. Celkem se ho účastní 25 zahraničních studentů ze čtyř zemí Evropy (Bulharsko, Rumunsko, Rakousko a Slovensko). Studenti si mohli vybrat z nabídky 11 předmětů a získat až 33 kreditů. V rámci dnešního Administration Day proděkanka pro vnější vztahy a rozvoj kapitánka Jana Švecová seznámila studenty s organizační strukturou a posláním Univerzity obrany a obecnou organizací nadcházejícího semestru.

„Pro účast v programu Erasmus+ jsem se rozhodl proto, abych získal nové zkušenosti a zlepšil si angličtinu,“ zdůvodnil svůj pobyt v Brně vojín Adam Šváb ze slovenské Akadémie ozbrojených síl.

V průběhu pobytu budou pro zahraniční studenty organizovány společné akce k prohloubení vazby s univerzitou a fakultou a s městem Brnem, ve kterém stráví víc než čtyři měsíce. V rámci výuky budou provázáni s českými studenty u několika předmětů, což umožní vytvořit ještě větší sepětí s FVL a zároveň zvýší přínos i pro naše studenty. Doufáme, že se zahraničním účastníkům mezinárodního semestru bude na naší univerzitě líbit a jejich studijní mobilita v nich zanechá jen ty nejlepší vzpomínky na naší školu, město a zemi.

Autor: Jana Švecová a Viktor Sliva