Právě si prohlížíte Výstava Tragický osud vlastence
LEAD Technologies Inc. V1.01

Výstava Tragický osud vlastence

Nové materiály získané z pozůstalosti Milana Píky, syna generála Heliodora Píky, jedné z prvních obětí komunistického režimu, budou součástí výstavy s názvem Tragický osud vlastence, jejíž vernisáž proběhne ve čtvrtek 20. června ve vestibulu budovy Kounicova 44. Jejím autorem je profesor František Hanzlík, který se případem generála Píky dlouhodobě zabývá a výstavu připravil u příležitosti 75. výročí jeho justiční vraždy.

„Snažil jsem se dopátrat zákulisí procesu proti generálu Píkovi, protože to byl proces nezákonný a byly tam využity i vykonstruované materiály, které byly připraveny právě pro to, aby generál Píka mohl být odsouzen k tresu smrti,“ říká profesor Hanzlík v rozhovoru pro Český rozhlas. Případem generála Píky se podrobněji začal zabývat v roce 1999 po setkání s jeho synem Milanem, který se významně zasloužil o rehabilitaci svého otce.

Výstava, kterou profesor Hanzlík pod záštitou Univerzity obrany připravil ve spolupráci se Slezským zemským muzeem v Opavě potrvá do 31. srpna.