Právě si prohlížíte Vyjádření rektorky-velitelky Univerzity obrany k tragickým událostem na Filozofické fakultě UK Praha

Vyjádření rektorky-velitelky Univerzity obrany k tragickým událostem na Filozofické fakultě UK Praha

Jsme rozhořčeni a zděšeni ze strašlivých událostí, ke kterým došlo ve čtvrtek 21. prosince 2023 v odpoledních hodinách v budově Filozofické fakulty Univerzity Karlovy na Palachově náměstí v Praze. Tento hrůzný čin, který nemá v historii českého vysokého školství obdoby, zasáhl i mysl a city všech příslušníků naší vysoké vojenské školy.

Univerzita obrany vyjadřuje upřímnou soustrast pozůstalým obětí, kterým tato tragická událost vzala jejich blízké a zcela nečekaně trýznivým způsobem zasáhla do jejich života právě v předvánočním období.

Jsme připraveni podat pomocnou ruku Univerzitě Karlově i všem lidem, které včerejší tragédie bezprostředně postihla. Doporučuji příslušníkům Univerzity obrany, aby svoji podporu zraněným a pozůstalým obětí vyjádřili svým individuálním zapojením do dobročinné sbírky, kterou během dneška zorganizuje Masarykova univerzity a která bude mít charakter společné sbírky České konference rektorů.

Odkaz na sbírku: https://www.em.muni.cz/udalosti/17128-muni-vyhlasila-financni-pomoc-v-souvislosti-s-utokem-na-ff-uk

Rektorka-velitelka UO

brig. gen. prof. RNDr. Zuzana Kročová, Ph.D

Foto: www.cuni.cz