Právě si prohlížíte Úspěšný start Běžecké ligy

Úspěšný start Běžecké ligy

Zástupci Univerzity obrany během prvního závodu letošního ročníku Běžecké ligy, pořádaného CTVS na trati v Králově Poli, obsadili ve svých kategoriích přední místa a univerzitní družstvo po sečtení bodů za individuální výkony získalo pohár za druhé místo mezi vojenskými útvary a zařízeními. V součtu umístěni získali více bodů pouze běžci z Opavy.

Po tříleté pauze zaviněné covidovou pandemií a zraněním se na start znovu postavila rotmistryně Alžběta Heroschová. Běh se pro ni stal prostředkem rehabilitace po loňské operaci zraněného kolena, byť se předtím tomuto sportu příliš nevěnovala. „Byla jsem ráda, že můžu zase začít sportovat, měla jsem strašnou radost z toho, jak se výsledky při běhání každý den zlepšovaly,“ říká rotmistryně Heroschová. Měsíční dávku sta kilometrů nyní zúročila a ve své kategorii zvítězila.

Mezi muži uspěl letošní nováček mezi studenty UO svobodník Michal Hroch, který se běhání věnuje na závodní úrovni, letos přestoupil do vysokoškolského sportovního klubu Univerzita Brno. Právě ze holešovského soustředění tohoto atletického týmu se na start Běžecké ligy vrátil z plného tréninku. „Myslel jsem, že to bude mnohem horší, nakonec nohy nebyly tak špatný, ze začátku jsem se nechal trochu vyhecovat, ale druhé kolo jsem nakonec nějak zvládl,“ zhodnotil Michal průběh závodu, v němž doběhl jako druhý. Před ním se umístil pouze četař Jáchym Kovář z VO FTVS UK Praha, který v Cross Country figuruje na 140. místě ve světových tabulkách.

Uspěl i zástupce univerzitního pedagogického sboru. Ve své kategorii zvítězil major Viktor Novotný, který svou vytrvalost nedávno prokázal absolvováním lyžařského Vasova běhu. Spolu se zlatou medailí a diplomem následně za univerzitní tým převzal pohár za druhou příčku v soutěži družstev. Cenu mu předal plukovník Jiří Sekanina, ředitel závodu a také Centra tělesné výchovy a sporu, jež bylo úspěšným pořadatelem úvodního závodu Běžecké ligy.

Autor: Viktor Sliva