Právě si prohlížíte Univerzita obrany na veletrhu Gaudeamus s rekordní účastí

Univerzita obrany na veletrhu Gaudeamus s rekordní účastí

„Nedělat nudné povolání,“ vysvětlila jedna z návštěvnic důvod své přítomnosti v expozici Univerzity obrany na Evropském veletrhu pomaturitního a celoživotního vzdělávání Gaudeamus, jehož v pořadí již XVI. ročník probíhá do čtvrtka 25. ledna ve výstavním areálu PVA Expo Praha Letňany. Zájem mladých lidí je značný, během prvního dne konání veletrhu napočítali pořadatelé rekordních více než pět tisícovek návštěvníků.

Veletrh Gaudeamus je pro středoškoláky významnou příležitostí k tomu, aby získali dostatek informací pro rozhodnutí, kterým směrem zaměřit po maturitě své další studium. Tuto příležitost využila i v úvodu zmíněná návštěvnice, která po prostudování široké nabídky vysokých škol dospěla k závěru, že „Univerzita obrany je nejzajímavější možnost, protože ostatní vejšky jsou hrozně nudný.“ Jako příznivkyně adrenalinových sportů ocenila značný podíl zajímavých aktivit na průběhu studia.

Základy vojenské profese jsou společné pro všechny studenty jediné vojenské vysoké školy u nás, ať už si zvolí kterýkoliv ze souvislých pětiletých a šestiletých magisterských studijních programů zaměřených na přípravu technického, velitelského, manažerského a zdravotnického personálu Armády ČR. Letošní novinkou je transformace dosavadních magisterských specializací Řídící letového provozu a Vojenský pilot do nově zaváděného bakalářského studijního programu Vojenský letový provoz. Přijímání přihlášek bude probíhat od 1. do 31. března, doporučený postup pro nynější zájemce o připravovanou atraktivní novinku s ohledem na nutnost lékařských prohlídek lze nalézt na stránkách vysoké školy.

Ve čtvrtek, v poslední den konání veletrhu, mohou zájemci kromě expozice Univerzity obrany navštívit i její prezentační přednášku, která se koná v době 09.35 – 09.55 hodin. Přednáška pro výchovné poradce středních škol pak proběhne od 10:10 do půl jedenácté.

Autor: Viktor Sliva, foto: Adéla Pokorná