Právě si prohlížíte Taktické simulační centrum Pardubice

Taktické simulační centrum Pardubice

Taktické simulační centrum v Pardubicích bylo vybudováno v roce 2011 v rámci Centra leteckého výcviku, jehož zřizovatelem je LOM Praha s.p. Simulační výcvik je důležitým moderním prvkem nejen taktického letectva, který umožňuje nácvik řešení různých taktických a bojových situací za hranicí viditelnosti, s podporou řídícího bojového použití GCI nebo předsunutého leteckého návodčího JFAC.

Centrum je vybudováno ve spolupráci s dceřinou společností VR Group a.s., která dodává nejmodernější technologie umožňující věrně simulovat platformy taktického letectva používané Armádou ČR, ale také aliančními partnery a to včetně zbraňových systémů.

V porovnání s výcvikem na skutečném letounu, je na simulátorech možné provádět manévry a činnosti, jejichž provádění by bylo v běžném výcviku obtížné a riskantní, včetně simulace odpalu a efektu v cíli letecké řízené raketové výzbroje.

Studenti Katedry letectva specializací vojenský pilot a řídící letového provozu mají možnost v průběhu studia participovat při výcviku taktických a výcvikových letek, čímž mohou na vlastní kůži zažít principy a zákonitosti vzdušných operací a tím obohatit své teoretické znalosti.

Autor: Ondřej MachMiloslav Bauer

Zdroj: lompraha.cz