Právě si prohlížíte Svobodnice Blažková přivezla ze Slovinska bronz

Svobodnice Blažková přivezla ze Slovinska bronz

Orientační běžkyně svobodnice Kateřina Blažková, studentka prvního ročníku Fakulty vojenských technologií, obsadila ve své kategorii třetí místo na prvních letošních mezinárodních závodech. Ty již tradičně probíhají ve slovinské Lipici a slouží k porovnání sil orientačních běžců na začátku sezony.

„Závody se konají v zajímavých a těžkých terénech krasové oblasti a v posledních letech se ho účastní i armádní týmy zemí z Evropy i dalších regionů. Takže jsou pro mě přínosné nejen z hlediska získávání nových zkušeností v orienťáku. Potkala jsem tam vojáky z Finska, Švédska, Nizozemska, Belgie, Francie, Srbska, Albánie, Makedonie a Spojených arabských emirátů,“ popisuje okolnosti soutěžních klání v Lipici svobodnice Blažková.

Třebaže se závodů zúčastnila ve svém volném čase, na startovní listině figurovala jako reprezentantka Univerzity obrany a na stupních vítězů převzala cenu ve vojenské ústroji.

Orientačnímu běhu se Kateřina věnuje už čtrnáctým rokem a závodí za oddíl v Jindřichově Hradci (SOS JH), v minulosti však nastoupila na start i v barvách švédského oddílu Finspång na nejznámějších světových štafetových závodech Tiomila. 

„Svobodnice Blažková má vynikající studijní výsledky a zájem účastnit se dalších mezinárodních závodů, proto věřím, že má do budoucna nemalý potenciál dále úspěšně reprezentovat UO,“ hodnotí působení Kateřiny Blažkové nadrotmistr Vojtěch Pisca, vedoucí praporčík 6. roty školního pluku.

Autor: Viktor Sliva z podkladů Kateřiny Blažkové, foto: archiv Kateřiny Blažkové a Lipica open.