Právě si prohlížíte Stovky návštěvníků lednového Dne otevřených dveří

Stovky návštěvníků lednového Dne otevřených dveří

Šest stovek návštěvníků prošlo v sobotu 13. ledna branou Kasáren Šumavská, aby se přímo na místě dozvěděli více o možnostech studia na jediné vojenské vysoké škole v ČR. Stalo se tak během lednového Dne otevřených dveří, předposledního v rámci stávajícího akademického roku.

Zájemce o studium a jejich doprovod přivítala na nástupní ploše ukázka moderní bojové techniky. Dominantou byl mobilní komunikační rušič STARKOM na podvozku Tatra 8×8 s balistickou a protiminovou odolností, schopný rušit rádiovou komunikaci protivníka, jeho systémy velení a řízení vojsk či leteckou komunikaci. Na venkovní ukázky navázala řada kateder, které pro zájemce otevřely své specializované laboratoře, včetně unikátního pracoviště balistiky.

Dvakrát se zaplnily obě velkokapacitní učebny, v nichž zástupci brněnských fakult informovaly o možnostech a podmínkách studia. Návštěvníci se mimo jiné dozvěděli o letošní čerstvé novince – bakalářském studijním programu Vojenský letový provoz, který nahradí stávající pětileté specializace Řídící letového provozu a Vojenský pilot. Přihlášky přímo do tohoto studijního programu bude možné podat od 1. do 31. března, zájemci by se však měli přihlásit již nyní do uvedených stávajících specializací, aby si včas sjednali termíny nezbytných zdravotních prohlídek. Nutnost podat přihlášku do nového programu jim pak pracovníci univerzity připomenou.

Autor: Viktor Sliva, foto: Aleš Mylan