Právě si prohlížíte Návštěva varšavské War Studies University v rámci POV Znalec

Návštěva varšavské War Studies University v rámci POV Znalec

Plukovník Pavel Foltin a Ing. Dušan Repík, členové užšího projektového týmu, uskutečnili v rámci projektu obranného výzkumu Znalec ve dnech 10. až 12. ledna zahraniční služební cestu do Polské republiky. Jejím cílem bylo získat informace o procesu pořizování majetku a řízení nákladů životního cyklu v rámci polské armády, které budou využity v rámci zmíněného projektu.

Na půdě varšavské War Studies University byl pro zástupce Univerzity obrany uspořádán vědecký seminář, ke kterému byli pozvání významní experti z akademické obce a rezortu obrany Polské republiky. Mezi účastníky patřili např. brigádní generál Krzysztof Zielski, plk. Michał Marciniak, PhD. nebo děkan WSU profesor plk. Tomasz Jałowiec. Z odborné diskuse byly získány důležité informace pro řešení projektu a vyvstaly závěry k formulaci dalších kroků v rámci realizace POV Znalec.

Projekt POV Znalec je zaměřen na posouzení schopností a přístupů k získání schopnosti znalecké činnosti při oceňování bojové techniky, vojenské výzbroje a vojenského materiálu v podmínkách rezortu MO. Projekt je realizován na Univerzitě obrany, v úzké součinnosti s odborníky Ústavu soudního inženýrství Vysokého učení technického. Projekt je zaměřen na:

  • zhodnocení možnosti vytvoření znaleckého pracoviště v podmínkách rezortu MO;
  • připravení návrhu Českého obranného standardu (ČOS) Oceňování bojové techniky a vojenské výzbroje;
  • navržení vzdělávací aktivity pro znalce oceňující bojovou techniky a vojenskou výzbroj.

Autor: Dušan Repík