Právě si prohlížíte Medaile mezi přískoky v lese

Medaile mezi přískoky v lese

Skloubit studijní povinnosti na vojenské vysoké škole a vrcholový sport není jednoduché a mnohdy to přináší nečekané situace. Desátník Michal Hroch, mistr republiky v běhu na 800 metrů, letos v létě jeden den běhal po lese, dělal přískoky, druhý den se účastnil atletických závodů v Hodoníně, následující den znovu dělal přískoky a v noci hlídal shromaždiště. Nyní svou sbírku sportovních úspěchů rozšířil o celkovou stříbrnou příčku v armádní Běžecké lize. 

Druhé místo v prvním, brněnském závodě sezony, druhé místo v posledním, pražském a stejné umístění v celkovém pořadí – takový byl letošní ročník Běžecké ligy, seriálu krosových běhů v posádkových městech, pro studenta druhého ročníku FVL desátníka Michala Hrocha. Ve většině závodů i v celkovém pořadí našel jediného přemožitele – četaře Jáchyma Kováře z VO FTVS UK Praha, který v Cross Country figuruje ve světových tabulkách ve druhé stovce a závodům AČR dominuje. Krosové běhy jsou přitom pro Michala Hrocha doplňkem jeho hlavní disciplíny – atletické půlky, ke které nyní přidává i trať na 1500 metrů.

Začátek hlavní atletické sezony se také projevil na Michalových umístěních v rámci Běžecké ligy. „Spojení s osmistovkou trochu ubere na vytrvalosti, začal jsem se obávat, jestli celkově dosáhnu na bednu, ale nakonec to s trochou štěstí vyšlo,“ ohlíží se Michal za sezónou, kterou spolu s ostatními armádními běžci uzavřel na začátku listopadu závodem v Praze. Během slavnostního večera pak převzal pohár za své celkové stříbrné umístění. Na podiu se sešel s poručicí Alžbětou Heroschovou,  letošní absolventkou UO, která ve své kategorii rovněž skončila na 2. místě.

Při ohlédnutí za sezónou desátník Hroch nyní již s úsměvem vzpomíná na náročný závěr bechyňského závodu: „Po trati dlouhé asi sedm kilometrů bylo na posledních 300 stech metrech asi 200 schodů. Člověk tam těžkým terénem sotva doběhl a nakonec přišlo toto velké finále.“ Ke svému závěru se blíží i celá letošní sezona, v jejímž rámci za deset dnů nastoupí desátník Hroch ještě do závodu mílařů na 4 kilometry v rámci mistrovství ČR v krosu. „A pak už hurá na halovou sezonu!“ uzavírá letošní stříbrný účastník Běžecké ligy.

Autor: Viktor Sliva, foto: archiv Michala Hrocha