Právě si prohlížíte Lidé pro budoucnost AČR

Lidé pro budoucnost AČR

„Budete to vy, kdo zajistí, aby AČR byla organizací připravenou pro sehrání role vojenského nástroje moci České republiky,“ uvedl ve čtvrtek dopoledne ředitel Sekce rozvoje sil MO brigádní generál Petr Milčický na adresu čerstvých absolventů letošního prvního Kurzu vyšších důstojníků. Kurz probíhal v uplynulých třech měsících na půdě Univerzity obrany pod garancí jeho Centra bezpečnostních a vojensko-strategických studií (CBVSS).

Kurz vyšších důstojníků absolvovalo 48 jeho účastníků převážně v hodnosti kapitán. Osvědčení o úspěšném absolvování kurzu převzala spolu s ostatními absolventy i vedoucí starší důstojnice logistického zabezpečení jednotek zahraničních operací z Agentury logistiky Stará Boleslav kapitánka Marcela Egermayerová, která si od prvních kroků v armádě průběžně rozšiřuje vzdělání. Poté, co se v roce 2006 zúčastnila jako radistka mise KFOR, absolvovala magisterské studium na Univerzitě obrany a nyní se sem vrátila na Kurz vyšších důstojníků. Jak uvedla, na současném působišti uplatňuje své někdejší zkušenosti z mise: „Vím, jak probíhá logistické zabezpečení na místě samotném a nyní se starám o vojáky na živých misích, kde je zásobujeme veškerým materiálem.“

Spolu s brigádním generálem Petrem Milčickým se ceremoniálu zúčastnil ředitel odboru lidských zdrojů SST JUDr. Jaroslav Daněk, zástupce rektorky UO pro vojenskou činnost plukovník Libor Švec a ředitel CBVSS docent Josef Procházka.

Autor: Viktor Sliva