Právě si prohlížíte Četařka Rančev dvojnásobnou evropskou šampionkou

Četařka Rančev dvojnásobnou evropskou šampionkou

Studentka třetího ročníku četařka Simona Rančev na nedávném mistrovství Evropy v silovém trojboji v Trutnově obsadila v disciplíně dřep 1. místo v kategorii juniorek do 60 kg a také 1. místo v absolutním pořadí juniorek. V trojboji pak ve své kategorii získala 2. místo a v absolutním pořadí juniorek napříč váhovými kategoriemi zůstala těsně pod stupni vítězů. Jako zástupkyně České republiky převzala ocenění za nejlepší národní tým.

Ze tří disciplín silového trojboje – dřepu, bench-pressu a mrtvého tahu má četařka Rančev v největší oblibě tu posledně zmíněnou. Své predispozice pro silový trojboj začala využívat už na střední škole v Mostě, od té doby prošla národními, evropskými i světovými šampionáty. „V tomto sportu musí člověk opravdu odvést výkon a nehodnotí ho nikdo na základě subjektivních kritérií,“ uvádí Simona jeden z hlavních důvodů, proč se silovému trojboji (a také vzpírání) věnuje. Činí tak i v rámci Univerzity obrany, s jejímž týmem na začátku června obsadila 3. místo v rámci vysokoškolské ligy ve vzpírání. Aby se tým UO udržel v akademické špičce i po odchodu stávajících opor, hledá nyní do svých řad nové zájemce.

Četařka Rančev se v rámci studia na Univerzitě obrany připravuje na profesi personalistky, ale už od dob středoškolských studií na mostecké policejní škole inklinuje k povolání vojenské policistky, o něž by se v budoucnu ráda ucházela. Nejbližší současnou výzvou pro mistryni Evropy však je říjnový světový šampionát, který proběhne ve slovenské Trnavě. 

Autor: Viktor Sliva, foto: archiv Simony Rančev