Právě si prohlížíte 67. Kurz vyšších důstojníků zakončen

67. Kurz vyšších důstojníků zakončen

„Ponesete kůži na trh v době, která je plná proměnných veličin ve velmi složité mezinárodní situaci.“ Takto časově zařadila rektorka-velitelka Univerzity obrany brigádní generálka Zuzana Kročová do politicko-vojenských souvislostí akt zakončení 67. Kurzu generálního štábu, který ve čtvrtek dopoledne proběhl v Klubu UO. Příjemci uvedených slov bylo 62 absolventů kurzu v hodnostech kapitán a major.

Kurz byl zaměřen na organizační leadership, aplikovanou teorii řízení, základy bezpečnostních a obranných studií a na vojenské umění. Jak ve svém vystoupení dále uvedla rektorka-velitelka, kurz stejně jako jeho obdoba určená pro důstojníky Generálního štábu projde výraznou obměnou po stránce metodické i didaktické tak, aby vyhověl současným potřebám armády. „Revize obranných a plánovacích dokumentů, analýza postupů válčení a nové přístupy k práci – to jsou některé z aspektů, které naši armádu v blízké budoucnosti čekají,“ uvedla generálka Kročová.

Za nejlepší výsledky dosažené během kurzu byli náčelníkem Generálního štábu a rektorkou-velitelkou UO oceněni kapitán Lukáš Hokr, vedoucí starší právník osobního štábu velení 43. výsadkového pluku a kapitánka Tereza Kabourková, vedoucí starší důstojník oddělení bojové přípravy štábu 25. protiletadlového raketového pluku.

K absolvování kurzu poblahopřál jeho účastníkům na záměr ceremoniálu zástupce ředitele SRS brigádní generál Jaroslav Míka a připomněl jejich roli ve struktuře vojska. „Jste aktéry přímého řízení lidí, na vás stojí samotná akce armády, tuto roli si uvědomujte při každodenní činnosti a jděte příkladem svým podřízeným.“

Autor: Viktor Sliva