Právě si prohlížíte Zahájen nový akademický rok

Zahájen nový akademický rok

Více než tři stovky nových studentů Univerzity obrany v pondělí 2. října poprvé nastoupily na ploše Kasáren Šumavská spolu se svými kolegy z vyšších ročníků, aby společně s nimi, se svými veliteli a pedagogy a dalšími příslušníky a zaměstnanci vojenské vysoké školy zahájily nový akademický rok.

Nové studenty, ale také zaměstnance, kteří řady pracovníků univerzity rozšířili v průběhu předchozího roku, přivítala rektorka-velitelka brigádní generálka Zuzana Kročová. Ta poslání a úkoly vojenské vysoké školy zasadila do rámce současné bezpečnostní situace, ovlivněné válkou na Ukrajině. „Jako rektorka-velitelka jsem hrdá na to, že řada příslušníků stálého stavu a studentů se zapojila do aktivit humanitárního charakteru na pomoc bojující Ukrajině a že naši akademičtí pracovníci pravidelně a fundovaně objasňují různé stránky válečného konfliktu v médiích, a potvrzují tak svůj vojensko-odborný kredit,“ uvedla generálka Kročová. 

V tomto týdnu vstoupí noví studenti brněnských fakult UO během série imatrikulací do akademické obce a zahájení jejich dráhy vojenského profesionála završí na konci října slavnostní vojenský slib. 

Autor: Viktor Sliva