Právě si prohlížíte Vydařené finále Dnů otevřených dveří

Vydařené finále Dnů otevřených dveří

„O Univerzitě obrany jsem se dozvěděl na veletrhu Gaudeamus a řekl jsem si, proč se nepřijít podívat,“ popsal Jonáš Banýr z Gymnázia Karla Sladkovského důvod své cesty z Prahy do objektů brněnské vojenské vysoké školy. Stejně jako stovky dalších zájemců využil poslední z letošních čtyř Dnů otevřených dveří, které Univerzita obrany od listopadu uspořádala v měsíčních intervalech.

„Bezpečnostní problematika mě zajímá po celou dobu studia a chci se tomu i nadále věnovat,“ uvedla při vstupu do areálu Barbora Slezáková ze zlínské Střední odborné školy ochrany osob a majetku a poté se spolu se svou spolužačkou vydala na prezentační přednášku Fakulty vojenských technologií.

Zájem návštěvníků vzbudila i ukázka vojenské techniky, kterou na nástupní ploše kasáren představily útvary AČR a Vojenské policie. Návštěvníci si tak mohli prohlédnout moderní zařízení, která dnes česká armáda využívá a k jejichž obsluze jsou připravováni studenti Univerzity obrany. Přístupny byly také ubytovací a stravovací kapacity, um kuchařů mohli návštěvníci posoudit při ochutnávce pravého vojenského guláše.

Mezi návštěvníky Dne otevřených dveří byli také středoškoláci, kteří se pro svou další studijní a profesní dráhu již rozhodli. Na šest desítek z nich během dopoledne podalo přihlášku ke studiu na Univerzitě obrany a zahájilo administrativní proces spojený se vstupem do armády. Těm ještě nerozhodnutým zbývají k tomuto kroku tři týdny, možnost podání přihlášek na brněnské fakulty UO končí 31. března. 

Autor: Viktor Sliva