Právě si prohlížíte UO si vydobyla své místo na brněnském Majálesu

UO si vydobyla své místo na brněnském Majálesu

Studentská show inspirovaná aktuálně velmi populární soutěží Survivor tvořila vrchol prezentace Univerzity obrany na letošním brněnském Majálesu, který v sobotu 6. května proběhl v areálu pisáreckého výstaviště. Představení královské družiny, které na hlavním majálesovém pódiu doplňovalo hvězdný program vystupujících interpretů, nenechalo publikum chladným svými tanečními i ohňovými prvky.

Letošní Majáles byl v mnoha ohledech opravdu výjimečný. Po tradičním průvodu, který z Náměstí Svobody vedl na brněnské výstaviště, se návštěvníci mohli vydat do univerzitních zón, rozšířených oproti předchozím ročníkům o řadu sponzorských stánků. Naši studenti si pro zpestření doprovodného programu ve své zóně pozvali například mobilní lezeckou stěnu, fotbalovou miniarénu 1×1 nebo také Woodboard balanční desky, to vše doplnily osvědčené sportovní a vojenské disciplíny – souboj v páce, ukázky boje zblízka nebo oblékání chemické výbavy.

Pomyslnou třešničkou na dortu, podtrhující výjimečnost letošního ročníku, ovšem bylo doslova aprílové počasí, které svým střídavým slunečným a deštivým průběhem udržovalo stálou bdělost pořadatelů venkovních atrakcí.

„Letošní ročník byl v mnoha ohledech opravdu velkou výzvou jak z organizačního hlediska, tak i s ohledem na samotnou prezentaci. Studenti se jí však zhostili s nebývalým nasazením a energií, což bylo při jejich vystoupení moc dobře znát,“ zhodnotila průběh Majálesu koordinátorka za UO Adéla Pokorná.

Autor: Viktor Sliva z podkladů Adély Pokorné, foto: Nguyen The Dung