Právě si prohlížíte Univerzita se představila na Majálesu

Univerzita se představila na Majálesu

Do starověkého Řecka zavedlo návštěvníky letošního brněnského majálesu vystoupení skupiny studentů Univerzity obrany. Salta a další akrobatické prvky a závěrečné vystřelení konfet z děla byly poslední možností, jak ovlivnit publikum při hlasování o krále a královnu letošní studentské slavnosti. Tituly z tohoto klání si odnesli Jirka z VUT a Sára z VETUNI, ti ostatní si užili zábavu z bohatého sobotního programu na brněnském výstavišti.

Kromě vystoupení na jevišti se vojenská vysoká škola prezentovala návštěvníkům majálesu také ve své expozici. Zájemci si mohli vyzkoušet svou obratnost na 7 metrů vysoké lezecké stěně, nechat se zvěčnit rukou rekordmana ČR v kreslení karikatur Lubomírem Vaňkem, zhlédnout ukázky boje zblízka skupiny MUSADO, využít služeb tatérky nebo balancovat na prknech WOODBOARDS.

Sobotním programem s účastí řady známých hudebních skupin vyvrcholil Majálesový měsíc studentů, který byl odstartován stavbou májky na brněnském náměstí Svobody. Následovala řada akcí vzešlých z vlastních námětů studentů – např. Majáles Futsalcup, univerzitní Florball contest, Studentské odpadkobraní, Charitativní běh, Beerpongové turnaje, či workshopy pro studenty. Univerzita obrany přispěla v úterý 7. května zorganizováním Univerzitních her.

Autor: Viktor Sliva z podkladů Adély Pokorné. Foto: Adéla Pokorná