Právě si prohlížíte Univerzita obrany si 11. 11. opět připomene Den válečných veteránů

Univerzita obrany si 11. 11. opět připomene Den válečných veteránů

Dne 11. listopadusi Univerzita obrany připomeneDen válečných veteránůslavnostním nástupem a účastí na akci pořádané Komunitním centrem pro válečné veterány Brno.

Slavnostní nástup proběhne od devíti hodin v Kasárnách Šumavská za účasti studentů a stálého stavu Univerzity obrany. Během ceremoniálu budou nejprve předána rezortní vyznamenání a poté představitelé vojenské vysoké školy spolu se zástupci partnerských spolků položí věnce k Pomníku obětem války.

V Sadech národního osvobození na Šelepce pak Univerzita obrany uvítá od 10 do 14 hodin zájemce ve stánku, kde pro děti budou připraveny hry a pro mládež a dospělé ukázka zbraní. Během akce, jejímž pořadatelem je Komunitní centrum pro válečné veterány Brno, budou do země vsazeny kříže s vlčími máky.

Mezi akce konané v souvislosti se Dnem veteránů patří i bohoslužba, která bude sloužena za Univerzitu obrany dne 7. listopadu od 19.00 v jezuitském kostele Nanebevzetí Panny Marie v Beethovenově ulici. Předsedá ji hlavní kaplan Armády ČR plukovník gšt. ICLic. Mgr. et Mgr. Jaroslav Kníchal. Po mši sv. následuje v aule Martina Středy přednáška s diskuzí. 

Autor: Viktor Sliva, foto: Viktor Sliva