Právě si prohlížíte Univerzita obrany bojovala o futsalové finále

Univerzita obrany bojovala o futsalové finále

Osm nejlepších týmu univerzitního futsalu se v říjnu střetlo v rámci Univerzitní futsalové ligy. Tým Univerzity obrany postoupil z druhého místa jihomoravské skupiny a v osmifinále se utkal s loňským vítězem – týmem Technické univerzity Vysoké školy báňské v Ostravě. Utkání se hrálo v dobrém tempu a první poločas skončil i přes velký počet šanci na obou stranách výsledkem 1:1.

V druhém poločase se projevila mírná převaha na straně VŠB, nám se však dařilo držet nerozhodný stav a ohrožovat z rychlých protiútoků soupeřovu branku. Převaha domácích byla nakonec korunována gólem na 2:1 po šťastném odrazu a vzápětí jsme po nedorozumění inkasovali na 3:1. Domácí se snažili držet míč a kontrolovat utkání, nám nezůstávalo nic jiného než presink po celém hřišti. V závěru utkání jsme snížili, ale času na vyrovnání už nezbylo.

Do utkání naskočilo hned 7 nových tváří, především z řad studentů prvního ročníku. Jinak výborné utkání skončilo výhrou favorita, který si zahraje „Final four“, předvedený výkon však je příslibem do budoucna. Čtvrtfinálové utkání odehráli hráči: rotmistři Jaroslav Dostál, Ondřej Levíček, Petr Wajshajtl, Radek Plhal, četař Zbyněk Dynka, desátníci Jakub Hudeček, Jan Pajer, Rostislav Kilyk a svobodníci David Štos, Filip Klimeš, Tomáš Štětina, Rostislav Kilyk, Josef Komůrka a Pavel Fiedler.

Ve skupinové části reprezentovali UO ještě studenti rotmistři Štěpán Přikryl, David Kocman, Josef Lavička, Adam Jakš, Jakub Kolomazník a rotní Richard Konečný, Tomáš Havrda, Vladimír Maleta.

Autor: Ladislav Gögh