Právě si prohlížíte Studenti opět darovali krev

Studenti opět darovali krev

Pátý prosincový den letos znovu předcházela tradiční mikulášské nadílce dobročinná aktivita studentů Univerzity obrany. Jejich početná, osmdesátičlenná skupina vyrazila hned po ránu na spřízněné transfúzní oddělení Fakultní nemocnice u sv. Anny, aby zde darovala krev.

Mezi dobrovolnými dárci bylo hned 49 studentů, kteří bohulibý čin vykonali vůbec poprvé. Řada z nich navíc plánuje darovat i následně po uplynutí zdravotně-rekonvalescenční tříměsíční lhůty a transfúzní oddělení má tedy o dárce na příští měsíce postaráno. V rámci Univerzity obrany mohou studenti svou návštěvu zopakovat 14. června u příležitosti Světového dne dárců.

Jako poděkování za svůj čin si studenti z transfúzního oddělení odnesli dárky v podobě ovoce od firmy Hortim, adventní kalendáře a perníčky, poukázky do Aqualandu nebo lístky do Divadla Bolka Polívky.

Spolupráce s Fakultní nemocnicí u sv. Anny, která je naplňována pravidelně dvakrát do roka účastí alespoň osmi desítek dárců, je jednou z forem dobročinných aktivit Univerzity obrany. Za ostatní uveďme například akce Sázíme lesy či Ukliďme Česko a také sbírky pro válečné veterány a pro Fond ohrožených dětí Klokánek.

Autor: Viktor Sliva z podkladů Adély Pokorné, foto: Adéla Pokorná