Právě si prohlížíte Studenti FVT na kurzu robotiky v Bretani

Studenti FVT na kurzu robotiky v Bretani

V závěru loňského roku se trojice vojenských studentů čtvrtého a pátého ročníku Fakulty vojenských technologií zúčastnila týdenního kurzu robotiky, který proběhl ve Francii na vojenské akademii Saint-Cyr Coëtquidan. Doprovodila tak majora Václava Křivánka z Katedry vojenské robotiky, který na zmíněnou školu pravidelně létá předávat své know-how mezinárodním týmům studentů.

Týdenní kurz, který jsme ve Francii absolvovali, se skládal z tematických přednášek, hodin programování a experimentování s důrazem na scanning a vyhodnocování prostředí kolem robota a jeho pohyb v prostoru. Lektoři nám přidělovali úkoly od nejsnazších po složitější a díky tomu jsme v průběhu kurzu postupně vyzkoušeli roboty na kolové platformě, šestinohé i humanoidní. Další výzvu pak představovala spolupráce v týmech se studenty dalších armád NATO.

Naše skupina úspěšně splnila všechny zadané úkoly, dělala dobré jméno vlasti a odměnou jí byla mimo dalších věcí také možnost vidět velkolepé oslavy bitvy tří císařů. Slavnou bitvu francouzské a naší historie ve Francii rekonstruují právě kadeti ze Saint-Cyr a vždy se jedná o nezapomenutelnou událost.

Autor: Šimon Straka, foto: archiv autora