Právě si prohlížíte Po dvouleté přestávce opět proběhla branná soutěž
Vítězné týmy

Po dvouleté přestávce opět proběhla branná soutěž

Těsně za hranice Brna, přesněji do městysu Šlapanice, putuje letošní hlavní cena soutěže O pohár rektorky-velitelky Univerzity obrany. V soutěži zvítězilo družstvo tamního Gymnázia a základní umělecké školy ve složení Karolína Vaněčková, Jan Kohout a Michal Šášek.

„Ach ty vědomosti! Ach ta matika!,“ byla první slova, která pronesli členové jednoho ze tříčlenných družstev, které po půlhodinovém pobytu na tříkilometrové trati dorazilo do cíle první ze dobu částí branné soutěže. Citovaná slova se týkala otázek, které musely týmy zodpovídat během tří zastávek.

Druhou část soutěže tvořily dovednostní soutěže v překážkovém běhu, lezení na stěně Jakub, hodu granátem, střelbě z luku a ze vzduchovky. Účastníci závodu si tak mohli vyzkoušet některé z dovedností, které jsou součástí tělesné přípravy studentů vojenské vysoké školy.   

„Jsme univerzita, která chce být otevřená všem a toto je akce, která to dokládá. Samozřejmě bychom byli rádi, kdybyste se rozhodli u nás studovat, ale i když tomu tak nebude, chtěla bych vám všem popřát to nejlepší do života,“ uvedla po vyhlášení výsledků a gratulaci vítězům a vlastně všem zúčastněným rektorka-velitelka Univerzity obrany brigádní generálka a profesorka Zuzana Kročová.

Autor: Viktor Sliva, foto: autor