Právě si prohlížíte Odstartoval Kurz třetího věku

Odstartoval Kurz třetího věku

Protipovstalecké operace v Afghánistánu byly námětem první přednášky v rámci Kurzu třetího věku, jehož letošní běh byl zahájen v pondělí 9. října v prostorách Klubu UO v Šumavské ulici. Jak před zahájením přednášky uvedl vedoucí Oddělení marketingu UO dr. Vladimír Šidla, kurz pro účastníky z řad seniorů není pouze cestou k získání nových informací na aktuální témata, ale také prostředkem ke společenskému setkávání a aktivnímu trávení volného času.

„Chci vám ukázat reálný obraz toho, co vojáci České republiky v Afghánistánu dělali,“ uvedl úvodní přednášku cyklu Ing. Roman Kopřiva z Komunitního centra pro válečné veterány, někdejší přímý účastník nekonvenčních operací, jejichž cílem bylo získat na svou stranu afghánské obyvatelstvo. Čeští vojáci se v průběhu mise potýkali s nedůvěrou, která je vždy spojena se vstupem armády na území jiného státu, i když jde o akci uskutečněnou se souhlasem jeho vlády a parlamentu.

Na úvodní přednášku navážou ve dvoutýdenních intervalech další, jejich tématy budou například mezinárodní migrace, humanitární pomoc ve válkou napadené Ukrajině, možnosti využití 3D tisku v armádě či vývoj konvenčních motorů a poznatky z provozu elektrických pohonů u osobních automobilů. Účastníkům, kteří během přednáškového cyklu dosáhnou alespoň 70% účasti, budou na konci akademického roku uděleny Diplomy o absolvování kurzu.

Autor: Viktor Sliva