Právě si prohlížíte Neobvyklá příprava na přijímačky

Neobvyklá příprava na přijímačky

Skupina tří desítek uchazečů o studium na Univerzitě obrany měla ve čtvrtek 13. dubna možnost obohatit svou přípravu k přijímacím zkouškám o poznatky získané přímo na půdě své případné budoucí alma mater. V učebnách a na sportovištích vojenské školy získali nejen rady, jak se na přijímací zkoušky připravit a jak během nich postupovat, ale mohli také převzít zkušenosti o průběhu studia od stávajících studentů, kteří se na průběhu akce výraznou měrou podíleli.

Podmínky pro účast na nadstandardní přípravě – podání přihlášky ke studiu do konce ledna a vyplnění připojeného dotazníku – splnilo více než osm desítek uchazečů. Z nich bylo vybráno třicet – napůl se o ně podělily brněnské fakulty UO. Uchazeči pak ve dvou učebnách prošli s vyučujícími dvě součásti přijímacích zkoušek – test studijních předpokladů a znalost angličtiny.

Po prohlídce ubytovacích zařízení a jejich zázemí, která studenti UO mají během pobytu na univerzitě k dispozici, si pak uchazeči mohli otestovat i své fyzické předpoklady. Pracovníci Centra tělesné výchovy a sportu s nimi ladili optimální styl provádění stanovených cviků a všichni uchazeči si pak na atletickém oválu mohli společně vyzkoušet, jakou vzdálenost uběhnou během 12 minut. Nutno poznamenat, že čtvrteční počasí k tomuto testu optimální podmínky vskutku neposkytlo.

„Určitě mě to uklidní, až půjdu na přijímačky, budu vědět, kam jdu. V matematice mně to hodně pomohlo, u některých příkladů jsem nevěděla, jak je řešit, teď už to vím,“ zhodnotila přínos účasti na nadstandardní přípravě uchazečka Tereza. Spolu s dalšími zájemci o studium na vojenské vysoké škole se na závěr akce podělila o své poznatky s organizátory a od stávajících studentů získala rady ověřené praxí.

Autor: Viktor Sliva z podkladů Veroniky Černé, foto: Veronika Černá, Ondřej Severa, Viktor Sliva