Právě si prohlížíte Nejlépe položila kotvu druhá rota

Nejlépe položila kotvu druhá rota

Ne, nejde, jak by se mohlo zdát, o hlášení admiralitě, ale o zhodnocení výsledku čtvrtečního turnaje v přetahování lanem, který se stal vyvrcholením podzimního sportovního dně Univerzity obrany. Tradiční klání poprvé proběhlo na základě mezinárodních pravidel této silové soutěže. Oproti dřívějším ročníkům byla nejviditelnější novinkou vesta, kterou si navlékal poslední v řadě soutěžích, označovaný jak kotva. Vesta má chránit proti účinkům lana, které si kotva omotává kolem těla. Zbývající členové týmu drží lano klasicky v rukách.

Turnajovým pavoukem se postupně prokousávalo devět týmů jednotlivých rot školního pluku, těsně před branami finále skončila nakonec bronzová šestá rota. O celkové vítězství se pak utkala družstva druhé a dvanácté roty, více sil do posledního klání zůstalo reprezentantům druhé roty a její kapitán následně vystoupal na nejvyšší příčku stupňů vítězů.

Poprvé si zájemci mohli v rámci sportovního dne vyzkoušet tradiční, ale v současnosti stále populárnější sport. Ve spolupráci s klubem Rugby club Bystrc proběhla ragbyová tříhodinovka, jejíž účastníci měli možnost projít si po krátké rozcvičce kompletním tréninkem s nácvikem jednotlivých dovedností a herních situací. Získané dovednosti pak měli možnost zhodnotit v ostrém zápase, který uzavíral návštěvu bystrckého ragbyového hřiště.

Studenti a pracovníci Univerzity obrany poměřovali své síly a dovednosti v rámci dlouhé řady disciplín během celého dopoledne, napínavý turnaj ve volejbalu skončil až nedlouho před výše zmíněnou soutěží v přetahování. Někteří z účastníků vyměnili sportoviště za přírodu a vydali se na turistický pochod údolím Oslavy.

Autor: Viktor Sliva, foto: autor, Aleš Mylan, Adéla Pokorná, Vladimír Šidla