Právě si prohlížíte Ke svaté Anně přišla darovat krev stovka studentů univerzity

Ke svaté Anně přišla darovat krev stovka studentů univerzity

Autobus s 50 dobrovolníky ze všech fakult Univerzity obrany přijel minulý čtvrtek na Transfuzní oddělení Fakultní nemocnice u sv. Anny. Druhá skupina ve stejném počtu se odběru zúčastnila dnes – v úterý.

Mezi dobrovolníky byli jednak už pravidelní dárci, tak i ti, kteří se rozhodli darovat nejvzácnější tekutinu vůbec poprvé právě prostřednictvím hromadné akce organizované univerzitou.

„Určitě se není čeho bát. Já osobně plánuji po této první zkušenosti darovat krev zase, jakmile budu moct a pokud mi to můj zdravotní stav dovolí,“ komentoval svůj první odběr student prvního ročníku Fakulty vojenského leadershipu Martin H. Mezi těmi, kteří darovali krev rovněž poprvé, byl i student druhého ročníku Ondřej Č., který se navíc stal jubilejním dvoutisícím dárcem na této transfuzní stanici.

S dárcovstvím krve naopak začala už v roce 2017 při nástupu na Univerzitu obrany letos studentka pátého ročníku FVL rtm. Aneta Chmelařová. Ta má za sebou už deset odběrů a je držitelkou bronzové Jánského plakety.

Poděkování patří všem zúčastněným za příkladnou reprezentaci naší univerzity, neboť dobrovolné dárcovství krve patří k nejhumánnějším činům pomoci člověka člověku.

Autor: Aleš Pelikán, foto: Adéla Pokorná