Právě si prohlížíte Hokejový tým Univerzity obrany opět zlatý

Hokejový tým Univerzity obrany opět zlatý

Hokejový tým reprezentující UO, poprvé v historii složený z hráčů všech tří fakult a také zástupců vojenského oboru při Fakultě tělesné výchovy a sportu v Praze a stálého stavu, zvítězil na prvním z letošní sezony armádních turnajů, který na zimním stadionu ve Slaném proběhl jako přebor Velitele 24. základny dopravního letectva Praha Kbely. Turnaj hostil celkem pět souborů z posádek napříč AČR. Pozvání pořadatelů dále přijali příslušníci leteckých základen Čáslav a Sedlec Vícenice nedaleko Náměště nad Oslavou, pozemní síly zastupovalo mužstvo 15. ženijního pluku Bechyně.

Ve Slaném jsme nepoznali hořkost porážky. V prvním zápase jsme se střetli s největším rivalem z Čáslavi a po výsledku 1-1 bylo jasné, že o vítězi nerozhodne vzájemný zápas ale šikovnost střelců a hbitost brankářů v dalších zápasech.  Tak už to někdy bývá při systému tzv. každý s každým. Úspěchu se však podařilo dosáhnout díky třígólovým snajprům Jirkovi Šrámkovi (FVZ) a Tomáši Kohoutovi (FTVS) a nejlepšímu gólmanovi turnaje Kubovi Legnerovi (FVL), který inkasoval pouhé dvě branky. Pochvalu však zaslouží všichni. Hráli jsme jako jeden tým.

Hokejisté vojenské univerzity jsou již tradičními účastníky hokejových přeborů AČR. Doposud jsme se účastnili celkem osmi turnajů. Zažili jsme dobu stříbrnou a získali celkem šest medailí této barvy kovu. Také jsme v roce 2020 reprezentovali AČR na akci „SPARTA VZDÁVÁ HOLD“ organizovanou jako poctu pro ozbrojené složky a IZS České republiky. I v akademické sféře jsme se zapsali na sportovní mapu dvojnásobnou účastí na Akademickém mistrovství ČR. Naši studenti  hrají Univerzitní hokejovou ligu za týmy VUT Cavaliers Brno a Riders Pardubice, která je hojně navštěvována a vysílána na veřejnoprávní televizní stanici a prožívá období největšího rozvoje a popularity.

Aktuálním vítězstvím mužstvo Univerzity obrany obhájilo prvenství z domácího přeboru rektorky- velitelky z března tohoto roku. A doufejme, že jím započala protentokrát dlouhá zlatá série. 

Samotné branky, body a vteřiny jsou však jen špičkou ledovce. Držet prapor naší alma mater na poli sportovním a akademickém nás baví a zavazuje zároveň. Nic z toho by však nebylo možné bez podpory velení školy, Centra tělesné výchovy a sportu, školního pluku a spousty dalších dílčích pracovišť a zejména pracovníků, kteří se do procesu zapojují. Za to jim velmi děkujeme.

Autor: Ivo Dumišinec