Právě si prohlížíte Dominika Kosárová získala cenu Early Career Analyst Award

Dominika Kosárová získala cenu Early Career Analyst Award

NATO STO (Science and Technology Organization) udělilo na akci Panel Business Meeting ve Stockholmu cenu „Early Career Analyst Award“ doktorce Dominice Kosárové působící na CBVSS za její přínos pro výzkumné aktivity STO a za vedení pracovní skupiny SAS-154 „Future Strategic Environment Assessment: Framework for Analysis“ v letech 2019-2023.

Do aktivity vedené Českou republikou bylo zapojených pět dalších zemí (Kanada, Spojené království, Španělsko, Finsko, Polsko) a NATO Allied Command Transformation. Cílem aktivity bylo vytvořit analytický rámec pro hodnocení budoucího strategického prostředí. Tento rámec je prezentován v handbooku, který je hlavním výstupem pracovní skupiny SAS-154, a který byl schválen na Panel Business Meeting v roce 2023 pro využívání aliančními zeměmi.

„Náplní handbooku je postup, jak připravit a vykonat analýzu budoucího strategického prostředí a dále popis jednotlivých analytických a prognostických metod. Je na uživatelích handbooku, jaký konkrétní mix metod si zvolí a k jakým závěrům jejich prostřednictvím dojdou,“ přibližuje náplň materiálu doktorka Dominika Kosárová.

Autor: Viktor Sliva