Právě si prohlížíte Den otevřených dveří – letošní první již 10. listopadu

Den otevřených dveří – letošní první již 10. listopadu

Jen pár dnů po skončení veletrhu pomaturitního vzdělávání Gaudeamus se Univerzita obrany znovu představí středoškolským studentům jako místo pro jejich další studium. Tentokrát nastávajícím maturantům i dalším zájemcům otevře své výukové prostory, výzkumná pracoviště a ubytovací či sportovní zařízení. Stane se tak v rámci Dne otevřených dveří (DOD) ve čtvrtek 10. listopadu

Ukázka obrněné i kolové techniky, ručních zbraní, dělostřeleckých, spojovacích a ženijních prostředků a prostředků Vojenské policie – to je to první, co návštěvníci Dne otevřených dveří uvidí po vstupu do areálu Kasáren Šumavská na jejich nástupní ploše. Ve velkokapacitních učebnách budou od 9:00 a od 11:30 probíhat prezentace obou brněnských fakult a v době od 10 do 13:30 bude možné navštívit speciální laboratoře a prohlédnout si exponáty kateder Fakulty vojenských technologií. Jako příklad uvádíme Katedru zbraní a munice s balistickou laboratoří, či Katedru vojenské robotiky s ukázkou robotického vozítka. Katedra komunikačních technologií, elektronického boje a radiolokace ukáže, jak lze zachytit signál, kterým se svou základnou komunikuje dron nebo jak se analyzuje a modifikuje hovor mobilního telefonu.

Zájemci, kteří jsou pro studium na vojenské vysoké škole již rozhodnuti, mohou v rámci DOD podat přihlášku a s pracovníky Rekrutačního střediska Morava zahájit administrativní proces nutný k povolání uchazeče do služebního poměru vojáka z povolání. 

V rámci Dne otevřených dveří bude také možné prohlédnout si atletický stadion a ubytování studentů v areálu Kasáren Jana Babáka. A protože po absolvování tak zajímavého programu může člověk vyhladovět, od 10:30 do 11:15 je připravena ochutnávka pravého vojenského guláše, a to jako součást ukázky moderní jídelny v Kasárnách Šumavská. Ta budou pro veřejnost otevřena od 8:00 do 15:00 hodin.  

Autor: Viktor Sliva